Vishay Dale CRCW201059R0FKEF
Part No.:
CRCW201059R0FKEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201059R0FKEF.pdf
Description:
RES SMD 59 OHM 1% 3/4W 2010
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
59 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201059R0FKEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201059R0FKEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201059R0FKEF?
Image CRCW201059R0FKEF CRCW201059R0FKEFHP
Part Number CRCW201059R0FKEF CRCW201059R0FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2010 (5025 Metric) 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 59 Ohms 59 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)