Vishay Dale CRCW201059R0FKEFHP
Part No.:
CRCW201059R0FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201059R0FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 59 OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
59 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201059R0FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201059R0FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201059R0FKEFHP?
Image CRCW201059R0FKEFHP
Part Number CRCW201059R0FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 59 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)