Vishay Dale CRCW2010475KFKEF
Part No.:
CRCW2010475KFKEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010475KFKEF.pdf
Description:
RES SMD 475K OHM 1% 3/4W 2010
Resistance:
475 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010475KFKEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010475KFKEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010475KFKEF?
Image CRCW2010475KFKEF CRCW2010475KFKEFHP
Part Number CRCW2010475KFKEF CRCW2010475KFKEFHP
Product Status Active Active
Resistance 475 kOhms 475 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)