Vishay Dale CRCW2010475KFKEFHP
Part No.:
CRCW2010475KFKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010475KFKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 475K OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
475 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010475KFKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010475KFKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010475KFKEFHP?
Image CRCW2010475KFKEFHP
Part Number CRCW2010475KFKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Product Status Active
Resistance 475 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)