Vishay Dale CRCW2010470RFKEF
Part No.:
CRCW2010470RFKEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010470RFKEF.pdf
Description:
RES SMD 470 OHM 1% 3/4W 2010
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010470RFKEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010470RFKEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010470RFKEF?
Image CRCW2010470RFKEF CRCW2010470RFKEFHP
Part Number CRCW2010470RFKEF CRCW2010470RFKEFHP
Product Status Active Active
Resistance 470 Ohms 470 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)