Vishay Dale CRCW2010470RFKEFHP
Part No.:
CRCW2010470RFKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010470RFKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 470 OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010470RFKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010470RFKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010470RFKEFHP?
Image CRCW2010470RFKEFHP
Part Number CRCW2010470RFKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Product Status Active
Resistance 470 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)