Vishay Dale CRCW201039R0JNEF
Part No.:
CRCW201039R0JNEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201039R0JNEF.pdf
Description:
RES SMD 39 OHM 5% 3/4W 2010
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201039R0JNEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201039R0JNEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201039R0JNEF?
Image CRCW201039R0JNEF CRCW201039R0JNEFHP
Part Number CRCW201039R0JNEF CRCW201039R0JNEFHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2010 (5025 Metric) 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 39 Ohms 39 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)