Vishay Dale CRCW201039R0JNEFHP
Part No.:
CRCW201039R0JNEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201039R0JNEFHP.pdf
Description:
RES SMD 39 OHM 5% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201039R0JNEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201039R0JNEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201039R0JNEFHP?
Image CRCW201039R0JNEFHP
Part Number CRCW201039R0JNEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 39 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)