Vishay Dale CRCW201024K9FKEF
Part No.:
CRCW201024K9FKEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201024K9FKEF.pdf
Description:
RES SMD 24.9K OHM 1% 3/4W 2010
Resistance:
24.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201024K9FKEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201024K9FKEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201024K9FKEF?
Image CRCW201024K9FKEF CRCW201024K9FKEFHP
Part Number CRCW201024K9FKEF CRCW201024K9FKEFHP
Product Status Active Active
Resistance 24.9 kOhms 24.9 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)