Vishay Dale CRCW201024K9FKEFHP
Part No.:
CRCW201024K9FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201024K9FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 24.9K OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
24.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201024K9FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201024K9FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201024K9FKEFHP?
Image CRCW201024K9FKEFHP
Part Number CRCW201024K9FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 24.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)