Vishay Dale CRCW2010180RJNEF
Part No.:
CRCW2010180RJNEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010180RJNEF.pdf
Description:
RES SMD 180 OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010180RJNEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010180RJNEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010180RJNEF?
Image CRCW2010180RJNEF CRCW2010180RJNEFHP
Part Number CRCW2010180RJNEF CRCW2010180RJNEFHP
Product Status Active Active
Resistance 180 Ohms 180 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)