Vishay Dale CRCW2010180RJNEFHP
Part No.:
CRCW2010180RJNEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2010180RJNEFHP.pdf
Description:
RES SMD 180 OHM 5% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2010180RJNEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2010180RJNEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2010180RJNEFHP?
Image CRCW2010180RJNEFHP
Part Number CRCW2010180RJNEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 180 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)