Vishay Dale CRCW12103R30JNEA
Part No.:
CRCW12103R30JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12103R30JNEA.pdf
Description:
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12103R30JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12103R30JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12103R30JNEA?
Image CRCW12103R30JNEA CRCW12103R30JNEAHP
Part Number CRCW12103R30JNEA CRCW12103R30JNEAHP
Product Status Active Active
Resistance 3.3 Ohms 3.3 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)