Vishay Dale CRCW12103R30JNEAHP
Part No.:
CRCW12103R30JNEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12103R30JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 3.3 OHM 5% 3/4W 1210
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12103R30JNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12103R30JNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12103R30JNEAHP?
Image CRCW12103R30JNEAHP
Part Number CRCW12103R30JNEAHP
Product Status Active
Resistance 3.3 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)