Vishay Dale CRCW121039R0JNEA
Part No.:
CRCW121039R0JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121039R0JNEA.pdf
Description:
RES SMD 39 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121039R0JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121039R0JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121039R0JNEA?
Image CRCW121039R0JNEA CRCW121039R0JNEAHP
Part Number CRCW121039R0JNEA CRCW121039R0JNEAHP
Product Status Active Active
Resistance 39 Ohms 39 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)