Vishay Dale CRCW121039R0JNEAHP
Part No.:
CRCW121039R0JNEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121039R0JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 39 OHM 5% 3/4W 1210
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121039R0JNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121039R0JNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121039R0JNEAHP?
Image CRCW121039R0JNEAHP
Part Number CRCW121039R0JNEAHP
Product Status Active
Resistance 39 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)