Vishay Dale CRCW121039K0JNEA
Part No.:
CRCW121039K0JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121039K0JNEA.pdf
Description:
RES SMD 39K OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
39 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121039K0JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121039K0JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121039K0JNEA?
Image CRCW121039K0JNEA CRCW121039K0JNEAHP
Part Number CRCW121039K0JNEA CRCW121039K0JNEAHP
Product Status Active Active
Resistance 39 kOhms 39 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)