Vishay Dale CRCW121039K0JNEAHP
Part No.:
CRCW121039K0JNEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121039K0JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 39K OHM 5% 3/4W 1210
Resistance:
39 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121039K0JNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121039K0JNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121039K0JNEAHP?
Image CRCW121039K0JNEAHP
Part Number CRCW121039K0JNEAHP
Product Status Active
Resistance 39 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)