Vishay Dale CRCW121030R0JNEA
Part No.:
CRCW121030R0JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121030R0JNEA.pdf
Description:
RES SMD 30 OHM 5% 1/2W 1210
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121030R0JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121030R0JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121030R0JNEA?
Image CRCW121030R0JNEA CRCW121030R0JNEAIF CRCW121030R0JNEAHP
Part Number CRCW121030R0JNEA CRCW121030R0JNEAIF CRCW121030R0JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Resistance 30 Ohms 30 Ohms 30 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)