Vishay Dale CRCW12101R80JNEA
Part No.:
CRCW12101R80JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12101R80JNEA.pdf
Description:
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
1.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12101R80JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12101R80JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12101R80JNEA?
Image CRCW12101R80JNEA CRCW12101R80JNEAHP
Part Number CRCW12101R80JNEA CRCW12101R80JNEAHP
Product Status Active Active
Resistance 1.8 Ohms 1.8 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)