Vishay Dale CRCW12101R80JNEAHP
Part No.:
CRCW12101R80JNEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12101R80JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 1.8 OHM 5% 3/4W 1210
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
1.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12101R80JNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12101R80JNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12101R80JNEAHP?
Image CRCW12101R80JNEAHP
Part Number CRCW12101R80JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.8 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)