Vishay Dale CRCW12101K60JNEA
Part No.:
CRCW12101K60JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12101K60JNEA.pdf
Description:
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/2W 1210
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
1.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12101K60JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12101K60JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12101K60JNEA?
Image CRCW12101K60JNEA CRCW12101K60JNEAHP
Part Number CRCW12101K60JNEA CRCW12101K60JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 1.6 kOhms 1.6 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)