Vishay Dale CRCW12101K60JNEAHP
Part No.:
CRCW12101K60JNEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW12101K60JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 1.6K OHM 5% 3/4W 1210
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
1.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW12101K60JNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW12101K60JNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW12101K60JNEAHP?
Image CRCW12101K60JNEAHP
Part Number CRCW12101K60JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.6 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)