Vishay Dale CRCW121018K0JNEA
Part No.:
CRCW121018K0JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121018K0JNEA.pdf
Description:
RES SMD 18K OHM 5% 1/2W 1210
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
18 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121018K0JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121018K0JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121018K0JNEA?
Image CRCW121018K0JNEA CRCW121018K0JNEAHP
Part Number CRCW121018K0JNEA CRCW121018K0JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 18 kOhms 18 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 1210 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)