Vishay Dale CRCW121018K0JNEAHP
Part No.:
CRCW121018K0JNEAHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW121018K0JNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 18K OHM 5% 3/4W 1210
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
18 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW121018K0JNEAHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW121018K0JNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW121018K0JNEAHP?
Image CRCW121018K0JNEAHP
Part Number CRCW121018K0JNEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 18 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)