Cosel USA, Inc. CHS7004812H-U
Part No.:
CHS7004812H-U
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS7004812H-U.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 702W
Series:
CHS (700W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
76V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
58.5A
Power (Watts):
702 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
96%
Datasheet:
1. How to order CHS7004812H-U on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS7004812H-U price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS7004812H-U?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS7004812H-U.
Image CHS7004812H CHS7004812H-L5 CHS7004812H-L8 CHS7004812H-L7 CHS7004812H-U
Part Number CHS7004812H CHS7004812H-L5 CHS7004812H-L8 CHS7004812H-L7 CHS7004812H-U
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (700W) CHS (700W) CHS (700W) CHS (700W) CHS (700W)
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage - Input (Max) 76V 76V 76V 76V 76V
Voltage - Output 1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 58.5A 58.5A 58.5A 58.5A 58.5A
Power (Watts) 702 W 702 W 702 W 702 W 702 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 96% 96% 96% 96% 96%