Cosel USA, Inc. CHS4004815-L2
Part No.:
CHS4004815-L2
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS4004815-L2.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 398W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
CHS (400W)
Package/Case:
Quarter Brick
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
76V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
26.5A
Power (Watts):
398 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
94.5%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
CE, cURus, TUV
Standard Number:
Datasheet:
1. How to order CHS4004815-L2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS4004815-L2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS4004815-L2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS4004815-L2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHS4004815 CHS4004815-L5 CHS4004815-L2 CHS4004815-B
Part Number CHS4004815 CHS4004815-L5 CHS4004815-L2 CHS4004815-B
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (400W) CHS (400W) CHS (400W) CHS (400W)
Package/Case Quarter Brick Quarter Brick Quarter Brick Quarter Brick
Packaging Box Box Box Box
Product Status Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V 36V 36V
Voltage - Input (Max) 76V 76V 76V 76V
Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V
Voltage - Output 2 - - - -
Voltage - Output 3 - - - -
Voltage - Output 4 - - - -
Current - Output (Max) 26.5A 26.5A 26.5A 26.5A
Power (Watts) 398 W 398 W 398 W 398 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 94.5% 94.5% 94.5% 94.5%