Cosel USA, Inc. CHS4004815
Part No.:
CHS4004815
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS4004815.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 398W
Series:
CHS (400W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
76V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
26.5A
Power (Watts):
398 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Features:
Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
94.5%
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS4004815.pdf
1. How to order CHS4004815 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS4004815 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS4004815?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS4004815.
7.How to contact us to get technical supports, such as CHS4004815 pin diagram, CHS4004815 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHS4004815 CHS4004815-L5 CHS4004815-L2 CHS4004815-B
Part Number CHS4004815 CHS4004815-L5 CHS4004815-L2 CHS4004815-B
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (400W) CHS (400W) CHS (400W) CHS (400W)
Package/Case Quarter Brick Quarter Brick Quarter Brick Quarter Brick
Packaging Box Box Box Box
Product Status Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V 36V 36V
Voltage - Input (Max) 76V 76V 76V 76V
Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V
Voltage - Output 4 - - - -
Current - Output (Max) 26.5A 26.5A 26.5A 26.5A
Power (Watts) 398 W 398 W 398 W 398 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 94.5% 94.5% 94.5% 94.5%