Cosel USA, Inc. CHS4002415-B
Part No.:
CHS4002415-B
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS4002415-B.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 398W
Series:
CHS (400W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
26.5A
Power (Watts):
398 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Features:
Adjustable Output, Baseplate, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
94.5%
Datasheet:
1. How to order CHS4002415-B on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS4002415-B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS4002415-B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS4002415-B.
Image CHS4002415 CHS4002415-B
Part Number CHS4002415 CHS4002415-B
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (400W) CHS (400W)
Package/Case Quarter Brick Quarter Brick
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 26.5A 26.5A
Power (Watts) 398 W 398 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote Sense Adjustable Output, Baseplate, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 94.5% 94.5%