Cosel USA, Inc. CHS4002415
Part No.:
CHS4002415
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS4002415.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 398W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
CHS (400W)
Package/Case:
Quarter Brick
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
26.5A
Power (Watts):
398 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
94.5%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
CE, cURus, TUV
Standard Number:
Datasheet:
Chuangxin CloudCHS4002415.pdf
1. How to order CHS4002415 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHS4002415 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHS4002415?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHS4002415.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CHS4002415 pin diagram, CHS4002415 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHS4002415 CHS4002415-B
Part Number CHS4002415 CHS4002415-B
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series CHS (400W) CHS (400W)
Package/Case Quarter Brick Quarter Brick
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 26.5A 26.5A
Power (Watts) 398 W 398 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote Sense Adjustable Output, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 94.5% 94.5%