KEMET C1206C333F5GECAUTO
Part No.:
C1206C333F5GECAUTO
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206C333F5GECAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1206 33NF 50V C0G 1%
Manufacturer:
KEMET
Series:
ESD SMD Auto C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order C1206C333F5GECAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206C333F5GECAUTO price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C333F5GECAUTO?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C1206C333F5GECAUTO7210 C1206C333F5GECAUTO
Part Number C1206C333F5GECAUTO7210 C1206C333F5GECAUTO
Manufacturer KEMET KEMET
Series ESD SMD Auto C0G ESD SMD Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.033 µF 0.033 µF
Tolerance ±1% ±1%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Low ESR Low ESL, Low ESR
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive, ESD Protection Automotive, ESD Protection
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) 0.053" (1.35mm)