KEMET C1206C333F5GECAUTO7210
Part No.:
C1206C333F5GECAUTO7210
Datasheet:
Chuangxin CloudC1206C333F5GECAUTO7210.pdf
Description:
CAP CER 1206 33NF 50V C0G 1%
Series:
ESD SMD Auto C0G
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Datasheet:
1. How to order C1206C333F5GECAUTO7210 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C1206C333F5GECAUTO7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1206C333F5GECAUTO7210?
Image C1206C333F5GECAUTO7210
Part Number C1206C333F5GECAUTO7210
Manufacturer KEMET
Series ESD SMD Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Low ESR
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, ESD Protection
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)