IDEC AOQW110-G
Part No.:
AOQW110-G
Datasheet:
Chuangxin CloudAOQW110-G.pdf
Description:
22MM PUSHBUTTON GREEN
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
110 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Color - Actuator/Cap:
Green
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C
Datasheet:
Chuangxin CloudAOQW110-G.pdf
1. How to order AOQW110-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the AOQW110-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AOQW110-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AOQW110-G.
7.How to contact us to get technical supports, such as AOQW110-G pin diagram, AOQW110-G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AOQW110-G AOQW110-R AOQW110-Y AOQW110-B AOQW110-S
Part Number AOQW110-G AOQW110-R AOQW110-Y AOQW110-B AOQW110-S
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 110 V 110 V 110 V 110 V 110 V
Voltage Rating - DC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V
Actuator Marking - - - - -
Color - Actuator/Cap Green Green Green Green Green
Features - - - - -
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C