IDEC ABWN110-R
Part No.:
ABWN110-R
Datasheet:
Chuangxin CloudABWN110-R.pdf
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
110 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Color - Actuator/Cap:
Red
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C
Datasheet:
Chuangxin CloudABWN110-R.pdf
1. How to order ABWN110-R on Chuangxin Cloud?
3. Are the ABWN110-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ABWN110-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ABWN110-R.
7.How to contact us to get technical supports, such as ABWN110-R pin diagram, ABWN110-R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ABWN110-W ABWN110-G ABWN110-Y ABWN110-R ABWN110-S
Part Number ABWN110-W ABWN110-G ABWN110-Y ABWN110-R ABWN110-S
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 110 V 110 V 110 V 110 V 110 V
Voltage Rating - DC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V
Actuator Marking - - - - -
Color - Actuator/Cap Red Red Red Red Red
Features - - - - -
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C