IDEC ABWN110-G
Part No.:
ABWN110-G
Datasheet:
Chuangxin CloudABWN110-G.pdf
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
110 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Color - Actuator/Cap:
Green
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C
Datasheet:
Chuangxin CloudABWN110-G.pdf
1. How to order ABWN110-G on Chuangxin Cloud?
3. Are the ABWN110-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ABWN110-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ABWN110-G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ABWN110-G pin diagram, ABWN110-G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ABWN110-W ABWN110-G ABWN110-Y ABWN110-R ABWN110-S
Part Number ABWN110-W ABWN110-G ABWN110-Y ABWN110-R ABWN110-S
Manufacturer IDEC IDEC IDEC IDEC IDEC
Series TW TW TW TW TW
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Standard Standard Standard Standard Standard
Circuit SPST-NO SPST-NO SPST-NO SPST-NO SPST-NO
Switch Function Off-Mom Off-Mom Off-Mom Off-Mom Off-Mom
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 110 V 110 V 110 V 110 V 110 V
Voltage Rating - DC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V
Actuator Marking - - - - -
Color - Actuator/Cap Green Green Green Green Green
Termination Style Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal
Features - - - - -
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C