Ohmite OC1K120E-TR
Part No.:
OC1K120E-TR
Datasheet:
Chuangxin CloudOC1K120E-TR.pdf
Description:
RES 12 OHM 10% 1.2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
12 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
1.2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension:
0.311" Dia x 0.650" L (7.90mm x 16.50mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudOC1K120E-TR.pdf
1. How to order OC1K120E-TR on Chuangxin Cloud?
3. Are the OC1K120E-TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OC1K120E-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OC1K120E-TR.
Image OC1K120E-TR OC1K120E
Part Number OC1K120E-TR OC1K120E
Manufacturer Ohmite Ohmite
Series OC OC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 12 Ohms 12 Ohms
Tolerance ±10% ±10%
Power (Watts) 1.2W 1.2W
Operating Temperature -55°C ~ 230°C -55°C ~ 230°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.311" Dia x 0.650" L (7.90mm x 16.50mm) 0.311" Dia x 0.650" L (7.90mm x 16.50mm)