Vishay Dale CMF55806K00FKRE
Part No.:
CMF55806K00FKRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55806K00FKRE.pdf
Description:
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
806 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55806K00FKRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55806K00FKRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55806K00FKRE?
Image CMF55806K00FKRE CMF55806K00FKRE70
Part Number CMF55806K00FKRE CMF55806K00FKRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 806 kOhms 806 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)