Vishay Dale CMF55806K00FKRE70
Part No.:
CMF55806K00FKRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55806K00FKRE70.pdf
Description:
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
806 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55806K00FKRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55806K00FKRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55806K00FKRE70?
Image CMF55806K00FKRE70
Part Number CMF55806K00FKRE70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 806 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)