Vishay Dale CMF556K8100FHEA
Part No.:
CMF556K8100FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF556K8100FHEA.pdf
Description:
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
6.81 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF556K8100FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF556K8100FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF556K8100FHEA?
Image CMF556K8100FHEA CMF556K8100FHEA70
Part Number CMF556K8100FHEA CMF556K8100FHEA70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 6.81 kOhms 6.81 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)