Vishay Dale CMF556K8100FHEA70
Part No.:
CMF556K8100FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF556K8100FHEA70.pdf
Description:
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
6.81 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF556K8100FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF556K8100FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF556K8100FHEA70?
Image CMF556K8100FHEA70
Part Number CMF556K8100FHEA70
Product Status Active
Resistance 6.81 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)