Vishay Dale CMF5560K400FHRE
Part No.:
CMF5560K400FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5560K400FHRE.pdf
Description:
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
60.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5560K400FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5560K400FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5560K400FHRE?
Image CMF5560K400FHRE CMF5560K400FHRE70
Part Number CMF5560K400FHRE CMF5560K400FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 60.4 kOhms 60.4 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)