Vishay Dale CMF5560K400FHRE70
Part No.:
CMF5560K400FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5560K400FHRE70.pdf
Description:
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
60.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5560K400FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5560K400FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5560K400FHRE70?
Image CMF5560K400FHRE70
Part Number CMF5560K400FHRE70
Product Status Active
Resistance 60.4 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)