Vishay Dale CMF5549R900FHRE
Part No.:
CMF5549R900FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5549R900FHRE.pdf
Description:
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5549R900FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5549R900FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5549R900FHRE?
Image CMF5549R900FHRE CMF5549R900FHRE70
Part Number CMF5549R900FHRE CMF5549R900FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 49.9 Ohms 49.9 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)