Vishay Dale CMF5549R900FHRE70
Part No.:
CMF5549R900FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5549R900FHRE70.pdf
Description:
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5549R900FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5549R900FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5549R900FHRE70?
Image CMF5549R900FHRE70
Part Number CMF5549R900FHRE70
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 49.9 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)