Vishay Dale CMF5547R000JKEA
Part No.:
CMF5547R000JKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5547R000JKEA.pdf
Description:
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5547R000JKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5547R000JKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5547R000JKEA?
Image CMF5547R000JKEA CMF5547R000JKEA39
Part Number CMF5547R000JKEA CMF5547R000JKEA39
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 47 Ohms 47 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)