Vishay Dale CMF5547R000JKEA39
Part No.:
CMF5547R000JKEA39
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5547R000JKEA39.pdf
Description:
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5547R000JKEA39 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5547R000JKEA39 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5547R000JKEA39?
Image CMF5547R000JKEA39
Part Number CMF5547R000JKEA39
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 47 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)