Vishay Dale CMF5547K500FHEA
Part No.:
CMF5547K500FHEA
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5547K500FHEA.pdf
Description:
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5547K500FHEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5547K500FHEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5547K500FHEA?
Image CMF5547K500FHEA CMF5547K500FHEA70
Part Number CMF5547K500FHEA CMF5547K500FHEA70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 47.5 kOhms 47.5 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)