Vishay Dale CMF5547K500FHEA70
Part No.:
CMF5547K500FHEA70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF5547K500FHEA70.pdf
Description:
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF5547K500FHEA70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF5547K500FHEA70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF5547K500FHEA70?
Image CMF5547K500FHEA70
Part Number CMF5547K500FHEA70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 47.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)