Vishay Dale CMF553K0100FHRE
Part No.:
CMF553K0100FHRE
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K0100FHRE.pdf
Description:
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Obsolete
Resistance:
3.01 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K0100FHRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K0100FHRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K0100FHRE?
Image CMF553K0100FHRE CMF553K0100FHRE70
Part Number CMF553K0100FHRE CMF553K0100FHRE70
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series CMF CMF
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Resistance 3.01 kOhms 3.01 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film Metal Film
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)