Vishay Dale CMF553K0100FHRE70
Part No.:
CMF553K0100FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF553K0100FHRE70.pdf
Description:
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
3.01 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF553K0100FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF553K0100FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF553K0100FHRE70?
Image CMF553K0100FHRE70
Part Number CMF553K0100FHRE70
Product Status Active
Resistance 3.01 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)